Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) – należy przez to rozumieć oświadczenie składane przez wykonawcę biorącego udział w przetargu, a sporządzone na formularzu, który dostępny jest na stronach Urzędu Zamówień Publicznych.
.
Oświadczenie JEDZ:
⇒ potwierdza brak podstaw wykluczenia,
⇒ potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert,
⇒ tymczasowo zastępujące wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe (art. 125 ust. 3).
⇒ Wykonawca składa oświadczenie JEDZ razem z ofertą (art. 125 ust. 1), chyba że zamawiający dopuści składanie oświadczenia JEDZ tylko przez wykonawcę, który złożył najkorzystniejsza ofertę (art. 139 ust. 1, 2) – dotyczy zamówień powyżej progów unijnych.
⇒ Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia JEDZ (art. 128).
⇒ Jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia JEDZ lub jest ono niekompletne lub zawiera błędy, zamawiający wzywa wykonawcę do jego złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (art. 128).
⇒ Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie złożył w przewidzianym/wyznaczonym terminie oświadczenia JEDZ (art. 226).
Dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej progi unijne oświadczenie JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w:
– formie elektronicznej (art. 63 ust. 1).
Dla zamówień o wartości mniejszej niż progi unijne oświadczenie JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w:
– formie elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub
– postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (art. 63 ust. 2).
Link do JEDZ w formie elektronicznej
Link do JEDZ w formie do edycji oraz do instrukcji jego wypełnienia
Znajdź w ustawie Pzp art. 63 - sposób złożenia oferty Znajdź w ustawie Pzp art. 125 - definicja JEDZ Znajdź w ustawie Pzp art. 128 - uzupełnianie JEDZ Znajdź w ustawie Pzp art. 139 - składanie JEDZ przez wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę Znajdź w ustawie Pzp art. 226 - odrzucenie oferty Źródło definicji: ustawa Pzp