Zamówienie in-house – należy przez to rozumieć tzw. zamówienie wewnętrzne (od ang. in-house), w którym dostawy, usługi czy roboty budowlane pozyskiwane są przez zamawiającego w wyniku zaangażowania do pracy jego własnych zasobów.
.
.
Zamówienie in-house udzielane jest przez instytucję zamawiającą podmiotom, nad którymi sprawują kontrolę zbliżoną do kontroli nad własnymi jednostkami, gdy podmiot ten wykonuje istotną część swej działalności na rzecz instytucji zamawiającej, z uwzględnieniem braku udziału kapitału prywatnego w strukturze właścicielskiej tego podmiotu (definicja UZP).
W przypadku możliwości udzielenia zamówienia in-house, zamawiający nie jest zobowiązany do stosowania ustawy Pzp. Udziela zamówienia z wolnej ręki.
⇒ Podstawowe regulacje dotyczące zamówień in-house zawarte zostały w art. 214 ust. 1 pkt 11-14.
⇒ Zamawiającymi, którzy mogą udzielić zamówienia in-house, są zamawiający publiczni, o których mowa w art. 4 oraz zamawiający publiczni w zakresie, w jakim wykonują jeden z rodzajów działalności sektorowej, o której mowa w art. 5 ust. 4.
⇒ Przesłanki do udzielenia zamówienia in-house muszą obowiązywać przez cały okres trwania umowy (art. 214 ust. 4).
⇒ Zamawiający zamieszcza w BZP ogłoszenie o spełnianiu okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 11-14
Link do opracowania UZP – zamówienia in-house
Znajdź w ustawie Pzp art. 4 - zamawiający publiczny Znajdź w ustawie Pzp art. 214 - zamówienia in-house Źródło definicji: UZP